Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
899 postów 12153 komentarze

---NIEPODLEGŁOŚĆ - jaka pytam ??

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

---NIEPODLEGŁOŚĆ Polski nastąpi TYLKO i TYLKO !! wówczas gdy Kościół NARODOWY w Polsce mieścić się będzie !. UDAWACZE !! OSZUŚCI ! ZDRAJCY !! i karierowicze ! niestety chodzą po tej biednej skrwawionej słowiańskiej ziemi.

--------- i tak długo jak chodzą TAK długo Polska w niewoli będzie !!!!!!!!!!!!!!!!

/> >Na audiencji, jaką miał Roman Dmowski w roku 1916 z kardynałem Gasparri w /> >Watykanie, toczyła się następująca rozmowa: /> > /> >"Dlaczego pan idzie z Rosją?" - zapytał kanclerz papieski. /> >- Bo mi na tym zależy, żeby Niemcy byli pobici. /> >- A na co panu przegrana Niemiec? /> >- Bo bez pobicia Niemiec nie będzie zjednoczonej Polski. /> >- To pan sądzi, że zjednoczona Polska będzie szczęśliwa pod berłem monarchy /> >rosyjskiego? /> >- Sądzę, że Polska może pozostać pod obcymi rządami dopóki jest podzielona. /> >Gdy będzie zjednoczona, będzie niepodległa. Dążąc do zjednoczenia, dążymy /> >równocześnie do Polski niepodległej. /> >Kardynał Gasparri zaczął się śmiać i wreszcie taką uczynił uwagę: /> >- Polska niepodległa? Ależ to marzenie. To cel nieziszczalny. /> >- Cóżby nam Wasza Eminencja doradziła? /> >- Przyszłość Polski jest pod zaborami - odpowiedział krótko kanclerz /> >papieski. /> > /> >Wojna światowa skończyła się. Polska uzyskała niepodległość mimo drwinek ze /> >strony Watykanu. Na Śląsku zaprowadzono plebiscyt. I jak się w tej sprawie /> >zachowuje papież? Postępuje tak samo jak jego poprzednicy. Podczas /> >plebiscytu Kościół katolicki znów stanął otwarcie po stronie Niemiec. /> A Roman Dmowski się obraził i napisał "Kościół, Naród,Pańsrwo"?xc Czas leci, a nikt z wykpionych nie pojął kpiny. Nie pojął swej śmieszności. Czy warto więc do nich pisać? Konto zaawansowane. Wysłano z serwisu OnetNiusy: //niusy.onet.pl

-------------------------Watykan a sprawa polska

wiadomosci.onet.pl/tablica/watykan-a-sprawy-polskie-kiedy-roman-dmowski-w-ram,1666,270154,41024977,watek.html

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031