Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
899 postów 12153 komentarze

----DZIADY -Przodkom Polaszom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

---- nazwa SZLACHTA wywodzi się od słowa LASZE / POLASZE czyli dzisiejszy Polak . Nigdy i nigdzie nie spotkałam wcześniej etymologii nazwy SZLACHTA -SZLACHCIC . A to znaczy ?? ZADAJCIE SOBIE TRUD ! - wysłuchajcie ,przeczytajcie.

 

wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/10/31/dziady-przedchrzescijanski-obrzed-zaduszny/

--------------POLASZE / LACHY / POLACY --

tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/10/31/polachy-wstancie-z-kolan-przestancie-sie-obwiniac-to-was-powinni-przepraszac-spotkanie-z-dziejopisarka-i-strazniczka-wiedy-slowian-marzena-bielinska/

 

--------------------------KORZENIE

Słowiańska wiara Słowiańska Wiara to Ziemia, to Matka, to Prochy Przodków Słowiańska Wiara to Woda, to Krew, to nasze Dziedzictwo. Słowiańska Wiara to Ogień, to Siła, to Duszy Oczyszczenie. Słowiańska Wiara to Wiatr, to Pamięć, to Wieczny Czas. Słowiańska Wiara to Cześć Bogom oddana, to Trzeba, to Sława. Słowiańska Wiara to Plon z Płodnej Ziemi, to Cykl, to Obrzęd. Słowiańska Wiara to Ostatnie Tchnienie Przodków, to Pierwsze Potomstwa Słowa. Słowiańska wiara to Dąb i Lipa splecione razem, to Rodzina, to Związek.

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • ------ hm..... kto zaprzeczy ??
  ~Ola do ~Posejdon: Zapożyczyłam z twojego tekstu ten fragment biblijny. Wygląda na to, że Marysia nie była wcale dziewicą, w przeciwienstwie do tego, co głosi Watykan.
  - Ew.Mat. 12,46 „Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto jego matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Panie, oto twoja matka i bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia...” Ciekawe... dziewica z kilkorgiem dzieci. Ktoś tu maci albo klechy albo Biblia.
  zwiń
 • @ninanonimowa 13:16:37
  ---kupiłam biblię i czytam ją jak instrukcję obsługi, czegoś tam . Zróbcie tak samo ,a ! zobaczycie .......

  https://treborok.wordpress.com/kim-jest-jahwe/?preview=true

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031